Ustaw jako domową Dodaj do ulubionych Drukuj Wyślij e-mail
ENTRE.PL Team
Zawodnicy
Galerie
Artykuły
Linki
Tapety
Forum
Trasy biegowe

Nagrody

Aktualności

GP Żoliborza 2011 - wyniki
Kupno zdjęć
Konkursy

Strona główna

O nas
Kontakt
Prasa
Regulamin
Statut
Zasady przyjmowania nowych członków
Portfolio
Fanklub

Forum klubowe

E-TRENER
Informacje o trenerze
Trenowani zawodnicy
Pomoc i porady
Artykuły
Kontakt

Zadaj pytanie

Organizowane biegi
V WIELKA URSYNOWSKA
17. Bieg Mikołajkowy - 10km
17. Bieg Mikołajkowy - biegi dzieci
7 Bieg Entre - Integracja
I Żoliborski Cross Nadwiślański
XVI Żoliborski Bieg Mikołajkowy
XVI Żoliborski Bieg Mikołajkowy- dzieci
6. Bieg ENTRE.PL
GP Żoliborza 2011
15 Bieg Mikołajkowy - dzieci
15 Bieg Mikołajkowy - dorośli
V Bieg ENTRE.PL - dzieci
V Bieg ENTRE.PL - dorośli
14 Bieg Mikołajkowy - dorośli
14 Bieg Mikołajkowy - dzieci
IV Bieg ENTRE.PL - dorośli
IV Bieg ENTRE.PL - dzieci
III Bieg ENTRE.PL - 10 km
III Bieg ENTRE.PL - Dzieci
II Bieg ENTRE.PL - 10 km
I Bieg ENTRE.PL - 10 km
I Bieg ENTRE.PL - dzieci
Zawody
Terminarz
Wyniki
Foto sklep
Plik cyfrowy
Wydruk zdjęć

Aktualności
12-11-2017
Drużynowe zwycięstwo ENTRE.PL Teamu w II Biegu Orła w Czosnowie

10-10-2017
Ruszyły zapisy do XI Górskiego Biegu ENTRE

25-09-2017
Beata Andres - III Miejsce Open Kobiet w XVII Maratonie Warszawskim

16-09-2017
Filip Babik triumfatorem II Bielańskiego Biegu Dzika na 5km! 

13-09-2017
Podium dla Beaty Andres w Warsaw Track Cup 2017

24-07-2017
Beata Andres Mistrzynią Polski Masters w biegu na 5 km


Archiwum

Wojciech Starzyński (OursBrun)

wiek: 48 l.     kontakt: oursbrun@entre.pl

Testuję sprzęt

zobacz wszystkie opinie zawodnika

zobacz zdjęcia zawodnika

profil zawodnika


Testowany sprzęt


Rekordowe

06-10-2006

Używam butów startowych Adistar Competition od zeszłej zimy. Początkowo rozbiegałem je w warunkach halowych, następnie zacząłem w nich startować w zawodach rozgrywanych na asfalcie. Mając niezbyt dobre doświadczenia z innymi butami tego rodzaju po których narzekałem na bóle kolan nieco obawiałem się biegania w nich. Byłem bardzo zaskoczony poziomem ich amortyzacji oraz odbicia (za które odpowiedzialne są wbudowane systemy AdiPRENE). Szczególnym testem było przebiegnięcie w nich maratonu. Odczucie dobrej amortyzacji towarzyszyło od startu do mety, w końcówce ich mała waga i wspomagające odbicie pozwalały przyspieszyć i finiszować. Bardzo dobra wentylacja pozwoliła uniknąć typowych podczas takich zawodów bąbli i obtarć. W ciągu tego roku wielokrotnie startowałem w nich na dystansach 5-42km bijąc większość swoich rekordów życiowych. Z pewnością przyczyniły się do tego te świetne buty!

Uniwersalność i trwałość

06-10-2006

W ciągu minionych dziewięciu miesięcy buty treningowe Adistar Cushion podlegały naprawdę wymagającemu sprawdzianowi. Na treningach przebyłem w nich niespełna 3000km. Do chwili obecnej nadają się wciąż do biegania, choć są nieco wysłużone. Zaletą tych butów jest przede wszystkim ich uniwersalność. Na asfalcie, kostce ich amortyzacja jest stosunkowo mało odczuwalna, ale bardzo efektywna: wielokrotnie w przeszłości walczyłem z bólami w okolicy kolan, teraz o tych problemach zapomniałem. Okazało się również że w spokojnych warunkach terenowych (ścieżki, drogi leśne) biega się w nich bardzo wygodnie dzięki umieszczonym w podeszwie trzymającym kołeczkom. Stosunkowo dobrze sobie radzą również na śniegu. Nawet w terenie górskim niewiele ustępowały swoim terenowym odpowiednikom. Jednym słowem, but godny polecenia, uniwersalny i trwały.

Maratoński test odzieży

18-12-2005

W zeszłą sobotę miałem możliwość poddania wymagającemu testowi cały komplet odzieży Adidas startując w dość trudnych warunkach pogodowych w terenowym maratonie w Puszczy Kampinoskiej. Lekki mróz, silny wiatr na otwartej przestrzeni, bieg trwający prawie 4 godziny pozwolił na określenie walorów testowanego sprzętu. Na spód ubrałem koszulkę Response S/S, na nią bluzę Adistar Windprotect Fleece Men, a na wierzch kurtkę Adistar Windjacket Men, na nogach legginsy biegowe Adistar Long Tight Men. Mimo zróżnicowanych warunków cały czas czułem odpowiedni komfort termiczny tak ważny przy długim wysiłku. W zależności od odcinka trasy, korzystałem z dobrze i lekko działających suwaków jednocześnie mając ochronioną szyję szalikiem w który zaopatrzona jest bluza. W terenie odkrytym, biegnąc pod silny wiatr nie marzłem. W terenie leśnym przypuszczam, że komplet bluza + kurtka może być wystarczający do temperatury - 20 stopni. Legginsy pomimo tego, że są modelem jesiennym zaopatrzonym w lekkie siateczki chłodzące sprawiały się nadzwyczaj dobrze i również wydaja się być wystarczające do temperatur wczesno zimowych.

Jesienny test kurtki i legginsów

13-12-2005

Dziś wieczorem pogoda nie zachęcała do biegu. Około 4 stopnie, mżawka, silny wiatr. Wybiegłem zaopatrzony w kurtkę przeciwwiatrową Adistar Windjacket, w legginsach Adistar Long Tight, pod kurtką jeden T-shirt oddychający. Kurtka dobrze izoluje od otoczenia i nie czuje się chłodnego wiatru, gdy wpada się w teren od wiatru osłonięty lekkie rozpięcie suwaka doprowadza więcej powietrza tworząc równowagę termiczną. W czasie biegu rękawy kurtki nie przeszkadzają. Po kilkukilometrowym dogrzaniu nie odczułem gromadzącego się na plecach potu, co świadczy o dobrym działaniu systemu "oddychającego". Jeśli chodzi o długie legginsy, to są zaopatrzone w położone na przodzie nogi siateczki, zapewniające dobrą wentylację. Rozwiązanie to sprawdza się dość dobrze. Nie odczuwa się tych miejsc jako śle osłoniętych od działania wiatru, a jednocześnie nawet przy szybszym biegu, nogi "nie lepią się" do spodni. W moim przypadku takie legginsy są idealne na pogodę jesienną, do ok. 0 stopni. Z radością odnotowałem również zmianę położenia kieszonki służącej mi do przechowania kluczy. W porównaniu z innymi modelami legginsów biegowych, kieszeń umieszczona jest z boku, jest dość przestronna (co w przypadku np. większych kluczy, czy telefonu komórkowego może mieć znaczenie), nie przeszkadza w biegu (w innych legginsach zdarzały mi się obtarcia ze względu na niemieszczące się w umieszczonej z przodu kieszeni, klucze).

Na hali

13-12-2005

Panująca aktualnie aura pogodowa nie pozwala na normalne testy butów na zewnątrz, jednak udało mi się sprawdzić Adistary Competition podczas zajęć ogólnorozwojowych na hali. Zasługuje na uwagę dobra amortyzacja jak na buty startowe. Chciałbym biegać w nich nie tylko biegi krótsze po asfalcie typu 10km czy półmaraton, ale także maraton (oczywiście po przeprowadzeniu odpowiednich prób). W czasie rytmów stopa dobrze układa się w bucie, odbicie jest sprężyste. Buty są bardzo lekkie, a wentylacja, co mogłem w hali zweryfikować, zadowalająca.


 

Aktualności .::. Zawodnicy .::. Galerie .::. Artykuły .::. Terminarz .::. Wyniki
Sztuka Biegania .::. Sztuka Kadru .::. Strona główna
Copyright © 2005-2011 ENTRE.PL Team